dünyayı küçülten aile

İstanbul’da En İyi 5 Kahvaltı Mekanı

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki hafta sonu kahvaltısı, bir yeme-içme ihtiyacından ziyade bir aktivite gibi olsun istiyoruz aslında. Ev kahvaltısının da tadı başka tabi ama haftanın yorgunluğu ve yoğunluğunu zihnimize unutturmak için kafamıza göre bir yerde günün en güzel öğününe başlamak harika oluyor. Kimisi bu ritüeli salaş tercih ediyor, kimisi havalı ve 1001 çeşit olsun istiyor. Her gezengilin canını çektirecek İstanbul’da en iyi 5 kahvaltı mekanını sizin için listeledik.

1- Mükellef  – Karaköy

İstanbul’da en iyi 5 kahvaltı listesine ilk sıradan Arda Türkmen’in mekanı giriyor. 09:00 – 11:00 saatleri arasında serpme kahvaltı servisi sunabilen mekan, ilerleyen saatlerde meyhane formatında devam ediyor.

Adres: The Haze İstanbul, Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Maliye Caddesi, No 8/A, Beyoğlu, İstanbul

2- Avlu – Yeniköy

Pazar keyfinizi çok tatlı bir bahçede yapmak istiyorsanız Yeniköy’deki Avlu’yu tercih edebilirsiniz. Kahvaltınızı yapıp, huzurla vakit geçirmeye devam edebileceğiniz hoş bir mekan.

Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No 80, Sarıyer, İstanbul

3- Çakmak Kahvaltı Salonu – Beşiktaş 

 

Beşiktaş Merkez’de bulunan salaş mekan 07:00-19:00 saatleri arasında hizmet veriyor. İddia ediyoruz, bir kere gittiğinizde kahvaltısını özleyeceğiniz mekanlar arasında yerini alacak. Cidden salaş bir yer istiyorsanız, geçmiş görüntüsünü bozmamış bu mekanı tercih edebilirsiniz.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Çelebioğlu Sokak, No 8, Beşiktaş, İstanbul

4- Sütiş – Emirgan

Asırlık çınar ağacının gölgesinde nefis bir kahvaltı tercih edenler için Sütiş uzun yıllardır öne çıkan mekanlar arasında yer alıyor. Pazar günleri kapısında kuyruk oluşan mekanın başka şubeleri açılsa da İstanbul’da en iyi 5 kahvaltı mekanı arasında Emirgan’daki şube başı çekiyor. Kahvaltıyla gelen küçük ekmekcikler bizim favorimiz 🙂

Adres: Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Caddesi, No 46, Sarıyer, İstanbul

5 – Arada Cafe – Tophane

Türk ve Beyrut mutfağının birleşimiyle lezzet dolu bir kahvaltı sofrası istiyorsanız Tophane’de bulunan Arada Cafe’ye yolunuz mutlaka düşmeli.

Adres: Hacımimi Mahallesi, Lüleci Hendek Caddesi, No 23/A, Beyoğlu, İstanbulBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir