dünyayı küçülten aile

Bisiklet Kiralayarak Gezmek İçin 5 Neden

Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinizde bisiklet  kiralayarak ulaşımınızı sağlamayı hiç düşündünüz mü ? Gezengil ruhu taşıyanlar bisiklet kiralayarak gezmek için sıraladığımız bu nedenleri gördüğünde kendinden çok şey bulacak.

Ülkemizde yaygınlaşma süreci ivme kazanan bisiklet ile ulaşım, yurtdışında günlük hayatın çoktan bir parçası olmuş durumda. Öyle ki, trafikte herkes bisikletlilere nasıl davranacağını iyi biliyor. Artık bizim ülkemizde de bazı şehirlerde bisiklet sürücüleri için özel yollar ve trafik ışıkları olduğunu da belirtmekte fayda var. Umuyoruz bu yükselişe geçen ivmenin hızı daha da artar. Sağlıklı bireyler ve daha temiz çevre için ulaşımda bisikleti tercih etmek hepimize çok iyi gelecek. Şimdi gelelim sizi bisiklet sürücüsü yapmaya özendirecek nedenlere 🙂

 

Bisiklet İle Ulaşım Ekonomiktir

Sebebi gayet açık diye düşünüyoruz. Gittiğiniz şehirlerde ulaşıma vereceğiniz parayı bisiklet kiralama için ayırdığınızda tasarruf etmiş olacaksınız. Bütçenizde artan miktarla belki fazladan bir yer daha görebilme şansınız da doğacak.

 

Hızlıca İstediğiniz Yere Ulaştırır

Bisiklet ile seyahat ettiğinizde trafik sıkışıklığı diye bir derdiniz olmaz. Gelişmiş şehirlerde bisiklet sürücülerine özel yol vardır. Eğer yoksa kaldırımdan bile gidebilirsiniz.

Sağlıklı Hissetmek Sizi Mutlu Eder

Spor salonlarına sıkışıp, havasız ortamlarda kalori yakma yarışına gireceğinize, açık havada kaslarınızı çalıştırıp, dilediğinizde dinlenip yeniden yola koyulabilirsiniz. Spor yaptığınızda vücudunuzun salgıladığı mutluluk hormonu yanınıza kar kalarak ve sporun bitmesi için dakika sayma stresi de olmadan üstelik.

Çevreye Zarar Vermeden Ulaşım Sağlamanın Verdiği Huzuru Yaşarsınız

Gezengil olduğunuz için bu huzurun ne demek olduğunu iyi bildiğinize eminiz. Gezengiller gezerken karbon ayak izinin bilincindedir. Bisiklet kullanmak ve bu seçeneğin yaygınlaşmasını sağlamak dünyamız ve atmosferimiz için çok büyük bir iyiliktir.

 

Bisiklet Sizi Keşfetmeye Açık Tutan Bir Araçtır

Bisiklet ile gittiğinizde dolaştığınız yerleri sizden ayıran bir cam yoktur. Rüzgarı yüzünüzde hissedebilir, dilediğinizde ilginizi çeken bir şeyi keşfetmek için durabilir, yağmurda ıslanabilir ve özgürce dolaşmanın tadına varabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir